نمایندگی آجروسفال اصفهان فولادی

09911121008

کاربرد آجردرساخت وساز

کاربرد آجردر ساخت وساز چه در حال شروع ساخت و ساز یک ساختمان جدید با آجر باشید یا بخواهید به سادگی یک افزودنی به خانه خود اضافه کنید، آجرها باید اولین انتخاب شما باشند. اینجاست که این سوال پیش می آید کاربردآجرها درساخت و ساز چیست؟ کاربرد آجر بسیار زیاد هستند که ما در اینجا فقط به چند مورد آن اشاره می کنیم.

  • آجرها دارای انرژی کارآمد هستند:

ازکاربرد دیگر آجرخانه ای که با آجر ساخته شده است معمولا در تابستان خنک تر و در زمستان گرم تر از خانه ای که با مصالح دیگر ساخته شده است، باقی می ماند. این به این دلیل است که آجر جرم حرارتی بالایی دارد، به این معنی که گرما را با سرعت کمتری نسبت به مواد سبک وزن جذب می کند. در تابستان، هوای گرم بیرون از خانه شما را گرم نمی کند، در حالی که در زمستان به جلوگیری از فرار گرمای داخل خانه کمک می کند. دیوارهای آجری حفره ای بهترین عملکرد را ارائه می دهند و بیش از 99 درصد گرمای بیرون را مسدود می کنند.

کاربرد آجر در ساخت و ساز
  • نگهداری پایینی دارند:

کاربرد دیگر آجر بر خلاف سایر مصالح ساختمانی مانند چوب، آجرها برای حفظ زیبایی و دوام خود نیازی به رنگ آمیزی، پوشش یا …. ندارند. آجر باکاربرد و ماندگاری طولانی، حتی در شرایط شدید مانند  است و به دلیل اینکه آجرها حاوی مواد گیاهی نیستند، در برابر آفات مقاوم هستند و در شرایط گرم یا مرطوب پوسیدگی ندارند.

  • سرمایه گذاری خوبی هستند:

مردم در اکثر کشورها به آجرها اعتماد دارند و جذب خانه‌های آجری می‌شوند: طبق یک نظرسنجی در استرالیا، 88 درصد از مردم با این تصور بزرگ شده‌اند که آجربهترین  است و 84 درصد از ما فکر می‌کنیم که می‌توان خانه‌ای با ظاهری مدرن ساخت. اگر ارزش فروش مجدد خانه برای شما مهم باشد، آجر را به انتخابی عاقلانه تبدیل می کند.

  • آنها پایدار و ایمن هستند:

شیل و خاک رس که آجر از آن ساخته می شود به طور طبیعی فراوان است، بنابراین آجر یک گزینه حساس به محیط زیست  است. کاربرد آجرها(آجرها حتی می توانند بازیافت شوند.) و از آنجایی که آجرها حاوی مواد شیمیایی خشن، پلاستیک یا ترکیبات مصنوعی نیستند، خانه های آجری محیط های سالمی برای زندگی هستند. آجرها نیز می توانند به حفظ امنیت شما کمک کنند: آنها به طور طبیعی در برابر آتش مقاوم هستند و مصالح ساختمانی انتخابی در مناطق مستعد آتش سوزی هستند.

  • آجرها شیک هستند:

کاربرد دیگر آجرفرقی نمی‌کند شکلاتی تیره دراماتیک،کاربرد آجر قرمز  خوش‌رنگ را ترجیح می‌دهید، همیشه آجری متناسب با استایل شما کاربرد دارد. در سال‌های اخیر، سازندگان آجر، تکنیک‌های جدید پخت در کوره را تکمیل کرده‌اند، به این معنی که طیف وسیع‌تری از بافت‌ها و پرداخت‌ها برای انتخاب وجود دارد.

  • افسون کنندگی آجر

جدا از نگه داشتن خانه شما، یک دیوار آجرداخلی در معرض دید یک نقطه کانونی فوق العاده است. هیچ دو آجری شبیه هم نیستند و این واقعیت که آجرها هنوز باید با دست با دقت چیده شوند به تاریخ و جذابیت ساخت دیوارهای آجری می افزاید. تراشه ها و نقص ها دیوار را جذاب تر می کند.

  • بافت منحصر به فرد

آجرها مملو از بافت هستند. بافت یک عنصر مهم طراحی داخلی است و می تواند به سرعت حال و هوای اتاق را تنظیم کند. هر جسمی با بافت خشن، نور کمتری را منعکس می‌کند و حس گرم‌تری به اتاق می‌دهد. بافت همچنین به یک جسم وزن اضافه می کند که می تواند به ایجاد فضایی دنج کمک کند. دیوار آجری علاوه بر داشتن بافت بصری جذابیت لمسی دارد که توضیح می‌دهد چرا مردم دوست دارند دست‌های خود را روی سطح ناهموار بکشند.

Reasons for using bricks in construction

معایب دیوارهای داخلی آجری اکسپوز

 

یک دیوار آجری  در یک خانه می تواند احساس گرما و شخصیت را منتقل کند و به یک فضای خالی بزرگ بافت بیافزاید. همچنین می تواند منبع ناامیدی باشد. اگر چه آجرها و ملات در معرض استفاده می توانند پوسته پوسته شوند و خرد شوند و نسبت به دیوارهای گچ کاری شده یا ورقه کاری شده نیاز به نگهداری بیشتری دارند. اگر می‌خواهید یک دیوار آجری پنهان را در معرض دید قرار دهید یا خانه‌ای با دیوارهای داخلی آجری بخرید یا اجاره کنید، این نکات به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که آیا آجر اکسپوز برای شما مناسب است یا خیر.

استفاده از آجر برای سازه های ساختمانی به سال 7000 قبل از میلاد برمی گردد. آجرهای اولیه از مربع های گلی بودند که در آفتاب خشک می شدند. استفاده از آتش برای خشک کردن آجرها روند را تسریع کرد و همچنین آجرها را در برابر آب و هوای سخت مقاوم کرد. آجرهای پخته شده همچنین برای جذب گرمای خورشید در طول روز و آزاد کردن آن پس از غروب خورشید مفید بودند.

امروزه آجر معمولاً از خاک رس وخاک شیل ساخته می شود که سپس در کوره پخته می شود. نتیجه یک بلوک بادوام است که می توان از آن برای ساخت دیوارها و سازه های چند طبقه استفاده کرد. بسیاری از مدارس، مراکز بهداشتی و درمانی و ساختمان های دولتی با آجر ساخته شده اند. زمانی، اکثر صاحبان خانه ها آجر را برای ساخت خانه های خود ترجیح می دادند. برای جلوگیری از ظاهر صنعتی، اکثر خانه‌های آجری دارای دیوارهای داخلی از تراشه و گچ هستند تا ظاهری صاف و کامل ایجاد کنند. از آنجایی که سازندگان می دانستند دیوارهای داخلی پنهان می شود، اغلب از آجرهای پایین تر در داخل خانه استفاده می کردند. این آجرها بیشترین عیوب را داشتند و از نظر زیبایی به اندازه آجرهای بیرونی نبودند.

با توجه به گرایش های طراحی داخلی که بر حس صنعتی و تولیدی تأکید دارد، بسیاری از صاحبان خانه ها به جای تعمیر، دیوارهای ورقه ای و گچی کهنه را انتخاب می کنند. یک دیوار آجری به فضای داخلی شخصیت می بخشد و یک نقطه کانونی فوری برای اتاق ایجاد می کند. دیوارهای آجری اکسپوز به ویژه در انبارهای مدرن محبوب هستند و می توانند جذابیت خام را به اتاق خواب، اتاق نشیمن یا آشپزخانه بیافزایند.

Reasons for using bricks in construction 1

 در خانه‌ها و سازه‌های قدیمی، آجرهای دیوارهای داخلی به کیفیت آجرهای رویه بیرونی خانه نیستند. اکثر نقشه های خانه شامل دیوارهای داخلی لت و گچ بود. از آنجایی که آجرهای داخلی پنهان می شوند، این آجرها اغلب تراشیده، ناهموار و ناقص هستند. آجرهای داخلی اغلب توسط شاگردها که این صنعت را یاد می گرفتند، گذاشته می شدند.

مسائل مربوط به رطوبت آجرها متخلخل هستند که می تواند منجر به مشکلات رطوبت و کپک شود. نوسانات رطوبت می تواند آجر و ملات بین آجرها را شکننده کند که می تواند باعث ترک خوردن، پوسته پوسته شدن و خرد شدن شود. اگر سطح وسیعی از آجر در معرض دید دارید، ممکن است لازم باشد دیوار را با یک درزگیرآجری ببندید. شما باید قبل از آب بندی دیوار، هر ملات گم شده یا فرو ریخته را جایگزین کنید و احتمالاً آجرهای ترک خورده یا خراب را جایگزین کنید.

خاک هر سطح ناهموار آهنربایی برای کثیفی است. تمیز کردن دیوار آجری در معرض دید ممکن است سخت باشد. اگر آجر مهر و موم نشده باشد، می تواند روغن های پخت و پز و سایر آلاینده های موجود در هوا را جذب کند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به ملات و سطح آجر، ممکن است به وسایل تمیز کننده خاصی نیاز داشته باشید. برای تمیز نگه داشتن دیوار آجری به چیزی بیش از یک گردگیری سبک نیاز است.

رنگ امروزه آجرها رنگ‌های زیادی دارند، اما دیوارهای آجری قدیمی قرمزرنگ هستند. اگر آجرها محو شده باشند، ممکن است بیشتر صورتی به نظر برسند تا قرمز. اگر بخواهید دیوارهای آجری قدیمی را رنگ کنید، پس از رنگ آمیزی، پاک کردن رنگ از دیوار آجری بدون آسیب رساندن به آجرها دشوار است.

وقتی صحبت از ایده های طراحی داخلی می شود، دیوار آجری ممکن است اولین انتخاب شما نباشد. بیشتر دکوراسیون معاصر خانه برای فضای داخلی مدرن در نظر گرفته شده است و یک دیوار آجری قطعا تاریخ اتاق را منتقل می کند. با این حال، بسیاری از ابزارهای طراحی داخلی، آجر و سنگ در معرض دید را به عنوان گزینه های پوشش دیوار ارائه می دهند که به طرز شگفت انگیزی با اکثر مبلمان مدرن مطابقت دارد. یک دیوار آجری نمایان می‌تواند ترکیبی زیبا از گذشته و حال باشد یا راهی برای افزودن شخصیت و جذابیت به یک اتاق باشد.

Reasons for using bricks in construction

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *